Jeszcze jedna samba dzisiaj - o bielskim big-bicie

Najstarszy bielski zespół big-bitowy (Little Boys)  i zabawa w Domu Kultury w Cygańskim. Niestety bez oryginalnego dźwięku.

W początkach obecności Bielskiego Almanachu na fecebooku zamieściliśmy taki oto film:

Z opisu wynika, ze film został zrealizowany w klubie Ruchu w Mikuszowicach w 1965 roku. Niestety, prawdopodobnie nie zachowała się ścieżka dźwiękowa - stąd obecność w podkładzie dźwiękowym dwóch piosenek Piotra Szczepanika.Realizacja: H. Urbańczyk, T. Józefowicz

Ponieważ nie zachował się dźwięk, dodaliśmy stare piosenki Piora Szczepanika. Odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Po kilku dniach, dzięki Państwu, dysponowaliśmy już pełnym składem, a nazwet nazwiskami niektórych uczestników zabawy.

Dzięki sieci kontaktów Zygmunta Czernka wiemy coraz więcej. Na filmie prawdopodobnie jeden z pierwszych big-beatowych zespołów z BB - LITTLE BOYS, założony ok. 1962 roku. Rozpoznani muzycy: Maciej Dobija - git. rytmiczna, bracia Andrzej i Jan Michulec (śpiew, pierwszy - git. solowa, drugi - git. rytmiczna), Kazimierz Sołtys - bas. Grali w Mikuszowicach Śląskich. i A w okularach tańczy Jacek Lubart-Krzysica, zaś w koszuli roztańczony to Staszek Szczerba. wow Super młodziaki !!! na filmie rozpoznałem jeszcze Jacka Grabowskiego i Jerzego Matuszczaka ja byłem niestety w wojsku Wszystko sie zgadza ,z dziwczat jeszcze chyba Ola Kropp,i Ala Zuzek.Zespol to "Litle Boys" stworzony przez Klaudka Mage w trakcie wypadow do domu (juz byl wtedy w Czerwono Czarnych. ) grali tam chlopcy z Mikuszowic krak . ,gitary-bracia Michulcowie,bass Kazek Soltys(brat Agaty)bebny Zdzichu Gieleciak. Sklad bywal wzmacniany przez samego Klaudka.Wycinali ostry big-bit gralicovery The Shadows. Oj dzialo sie ,krolem parkietu byl uczen Freda Astaira i nauczyciel Jozefowicza -Staszek ,rywalizowal z nim Jacek Krzesica,dzisiejszy wieszcz krakowski(zMiloszem i Wislocka byl na ty)A wszystko to w Domu Kultury w Cyganskim ,niedaleko Tomery.Ostatni tramwaj z cyganskiego odjezdzal o 22 i to jeden wagon ,wtedy pelen podjaranej muzyka mlodziezy .Raz na stawach tramwaj wypadl z szyn i przyjechali chlopcy od Zmudy, oj palowali ostro.I tu mam dylemat: czy zwrocic sie do IPN o status pokrzywdzonego,swiadczenia kombatanckie itd?

Dodaj komentarz