Beata Bednarz

Wokalistka o niepowtarzalnej barwie i skali głosu. Dla całego pokolenia polskich wokalistów wzór profesjonalizmu, doskonałości i pasji w śpiewaniu. Instruktor warsztatów muzycznych i gospelowych, trener impostacji i emisji głosu

Urodziła się 6 lipca 1965 w Katowicach. Laureatka, gość i juror wielu festiwali. Pojawiła się u boku bodaj wszystkich najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Absolwentka i pedagog Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im.K.Szymanowskiego w Katowicach.

W 1979 trafiła do amatorskiego zespołu Posłani. Od tamtego czasu trwa jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami

gospel. Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: HEAVY BLUES, AMENBAND (z tym zespołem nagrała trzy płyty: „Łąki twoich obietnic” (1996), „Rozmowa z ojcem” (1998), „Coraz bliżej”(2002)

Przez kilka lat koncertuje z chórem TRZECIA GODZINA DNIA. Z tego też okresu pochodzą dwie płyty: „TGD na żywo” (2001) i „Wiara czyni cuda”(2004)
Można ją było usłyszeć także na koncertach zespołu GAUDE BAND,OSLO GOSPEL CHOIR i gościnnie na płytach zespołu DEUS MEUS.
Długie lata działalności Beaty to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: KRYSTYNĄ PROŃKO, MIETKIEM SZCZEŚNIAKIEM, PIASKIEM, EDYTĄ GÓRNIAK, KAYAH, MARYLĄ RODOWICZ, KRZYSZTOFEM KILJAŃSKIM, GRAŻYNĄ ŁOBASZEWSKĄ, KASIĄ KOWALSKĄ, NATALIĄ KUKULSKĄ , MONIKĄ KUSZYŃSKĄ, TATIANĄ OKUPNIK , WOJCIECHEM KAROLAKIEM, PERFECT, BUDKĄ SUFLERA CZY T.LOVE.

Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców m.in.: DE MONO („Paparazzi”, 1997), MARYLA RODOWICZ („Życie ładna rzecz”,2002), ANDRZEJ PIASECZNY "PIASEK" („Popers”, 2000), HALINA FRĄCKOWIAK („Przystanek bez drogowskazu”,2006), NORBI (Norbi-2000 „Największe przeboje”, 2005), BUDKA SUFLERA („Jest”, 2004 i ,,Było" 2005), STANISŁAW SOYKA („Tryptyk”, 2003), VARIUS MANX ("Emi",2004), KRZYSZTOF KRAWCZYK ("Warto żyć",2009), T.LOVE ("T.LOVE", 2017).

Do współpracy zapraszali ją również: KATARZYNA GAERTNER (Album „Pomsta” 1997) i KRZESIMIR DĘBSKI (Album „Polskie lata sześćdziesiąte” 2000). Jako muzyk sesyjny zaśpiewała na ponad 70 -ciu albumach fonograficznych.

Współpracowała z ADAMEM SZTABĄ i jego orkiestrą m.in. przy II edycji „Idola” oraz w „Tańcu z gwiazdami” (edycje I-IV).  Od V do XX edycji „Tańca z gwiazdami” śpiewała z orkiestrą pod dyrekcją TOMKA SZYMUSIA.
Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.
Wraz z chórem i orkiestrą Filharmonii Śląskiej występowała w oratorium JANUSZA KOHUTA „Droga nadziei” i "Gość oczekiwany".

Widowni najmłodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001). Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” (Disney 2006)oraz "Księżniczka i żaba" (Disney 2010).

Wraz z LORĄ SZAFRAN i PATRYCJĄ GOLĄ od roku 2005-2009 tworzą zespół BIG STARS. Zespół dał się poznać w wielu programach telewizyjnych. Wystąpił na festiwalu w Opolu 2006r i 2007r a także na festiwalu w Sopocie 2006r, gdzie zdobył 3. miejsce za wykonanie piosenki Roberta Chojnackiego „Teraz my”.

W 2008 r. TV POLSAT emituje serial „Agentki”, gdzie można usłyszeć Beatę w tytułowej piosence.
Rok 2009 TV TVN- ostatni odcinek serialu "Niania" i piosenka w wykonaniu Beaty "Goodbye my love". Rok 2017 " Listy do M".

Przez wiele lat Beata współpracowała z MAŁĄ AKADEMIĄ JAZZU, gdzie prezentowała dzieciom i młodzieży muzykę gospel i blues.

DYSKOGRAFIA:

Beata nagrała jedenaście solowych albumów.
Pierwsze z nich powstały przy współpracy z ANDRZEJEM GĄSIOROWSKIM:

 • „Uwielbiam Cię” (1987),
 • „Ostatnia wieczerza” (1988).

Kolejne projekty powstały z udziałem MIRKA KAŁUŻNEGO - wspaniałego instrumentalisty, aranżera i kompozytora:

 • „Pelengator” (1990),
 • „Wierna” (1994), producent i aranżer: Robert Szydło
 • „Co jest grane” (1998).

Ostatnie sześć płyt to owoc współpracy z PIOTREM KOMINKIEM oraz DOROTĄ ZAZIĄBŁO przy albumie "Zamieszkaj ze mną" i "Czy znasz to Imię..."

 

 • „Piosenki nieprzypadkowe” (2006)
 • „Zwątpienie zdziwienie” (2008)
 • „Pasja miłości” (2009)
 • ,,Świątecznie" (2010)
 • "Zamieszkaj ze mną"(2012)
 • "Czy znasz to Imię..."(2013)

 

PONADTO-

* Pokonamy fale – Jacek Cygan, Romuald Lipko

* Dziwny jest ten świat-Album"Polskie lata sześćdziesiąte"

* Klęcząc przed tobą-Album"Polskie lata sześćdziesiąte"

* Teraz my - Big Stars

* Kici kici - Big Stars

* Słaba płeć – Big Stars

* Prezent na te święta - Big Stars

* Rock DJ - Big Stars

* Życzę ci - Jarosław Weber, Beata Bednarz, Patrycja Gola

* Wesołych świąt - Andrzej Krzywy, Robert Amirian, Beata Bednarz

* Krąg życia - Król lew (Disney)

* To będę ja - Mój brat niedźwiedź 2 (Disney)

* Witaj nowy dniu – Mój brat niedźwiedź 2 (Disney)

* Świat się stale zmienia – Beata Bednarz, Michał Rudaś - Mój brat niedźwiedź 2 (Disney)

* Poszukaj głębiej - Księżniczka i żaba (Disney)

* Agentki - Polsat serial Agentki

* Goodbye my love - TVN serial Niania

* Blessed Be the Angels - Brian Allan i Why Not?

 

WYBRANE TELEDYSKI:

 

 

inf. w oparciu o beatabednarz.pl fot. FB Beaty Bednarz

Dodaj komentarz