Kryzys, Krzak, Turbo i inni - Bielsko-Biała 1981

Niezwykły materiał z koncertu w bielskim Matalowcu. Archiwum Zygmunta Czernka, rok 1981.

Bielska młodzież na rockowym koncercie. Tak wyglądała koncertowa bielska publiczność. Ktoś się rozpoznaje, ktoś pamięta?
Miejsce: Dom Kultury Metalowiec.
Czas: marzec 1981.
Artyści: wystąpili wtedy Turbo, Exodus, Phantom, Jan Skrzek oraz Kryzys (ujęcia z młodziutkim Robertem Brylewskim zostawiliśmy na inną okazję).
Film był niemy, więc dodaliśmy muzykę z epoki - zespół Exodus - The most beautiful day.
Film zgrany z taśmy 8 mm (nie najlepsza jakość), z archiwum Zygmunta Czernka (dziękujemy).

Robert Brylewski i zespół Kryzys - fragment koncertu z Domu Kultury Metalowiec w Bielsku-Białej. Archiwalny rarytas zamieszczamy w rocznicę śmierci muzyka (3 czerwca).
Ciekawostką jest to, że w Bielsku-Białej, na dużym koncercie zagrała legenda polskiego punka. W tym czasie kiedy ta muzyka dopiero raczkowała na naszych scenach. Kryzys zagrał wraz z Turbo, Krzakiem, Exodusem, Janem Skrzekiem i zespołem Phantom w marcu 1981 roku.
UWAGA! - oryginalny film był nagrany bez dźwięku (co słabo wróży, skoro to koncert). Dodaliśmy utwór Everywhere pochodzący z tego okresu. Nie staraliśmy się zsynchronizować śpiewu z muzyką:
- bo nie wiemy jaki utwór wtedy wykonywali
- bo różnice tempa koncertowego wykonania i tak nie pozwoliłyby wyłapać synchronów.
EDYCJA: Za sprawą wpisu @Witek Ziemowit - udało nam się, po znacznym przyspieszeniu filmu połączyć fragment z utworem Get up, stand up Marley'a (w wersji Kryzysu). Efekt w komentarzu pod postem na Bielski Almanach
I jeszcze podziękowania: Zygmunt Czernek, Ireneusz Kliff

Kryzys i Robert Brylewski - Bielsko-Biała, DK Metalowiec, marzec 1981. Oryginalny film był niemy, dzięki pomocy fanów udało nam się dobrać i nawet "zsynchronizować" fragment muzyki. Robert śpiewał marley'owskie Get up, stand up

 

Dodaj komentarz