Shaggy na Dniach Bielska-Białej

Światowa gwiazda na Dniach Bielska-Białej. 14 kwietnia na placu Ratuszowym wystąpi Shaggy. Informację przekazuje i na koncert zaprasza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Artysta na swoim koncie ma ponad 30 milionów sprzedanych albumów, 8 singli, które znalazły się w prestiżowym rangingu magazynu Billboard TOP 100 (dwa z nich były nr 1 listy), siedem albumów  pozostających w rangingu najlepiej sprzedających się albumów TOP40, 16 singli w TOP 40. Artysta był też kilkukrotnie nagrodzony najbardziej prestiżową w branży muzycznej nagrodą – Grammy.

Kiedy przychodzi do stworzenia hitu w nurcie muzyki dancehall reggae, który podbije listy przebojów na świecie i przetrwa próbę czasu, nikt nie robi tego lepiej niż Shaggy. Wyznaczając muzyczną ścieżkę, którą podążyli także tacy artyści jak Drake, Rihanna czy Major Lazer, Shaggy był jednym z pierwszych, którzy osiągnęli globalny sukces w nurcie muzyki dancehall i z powodzeniem pozostał w czołówce wykonawców, regularnie podbijając swoimi hitami listy przebojów.

Urodzony na  Jamajce artysta zadebiutował w 1993r  singlem “Oh Carolina” zdobywając parkiety taneczne Nowego Jorku i listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

Kolejny singiel  “Boombastic” ponownie podbił listy przebojówi znalazł się na 3 miejscu prestiżowej setki HOT 100 magazynu Billboard. Od tego czasu Shaggy  nieustająco rok po roku pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawanych artystów i autorów muzycznych hitów.

Jeden z ostatnich projektów artysty  to album nagrany wspólnie ze STINGIEM, który został znakomicie przyjęty na całym świecie oraz został wyróżniony nagrodą Grammy (siódmą z kolei w karierze Shaggiego).

W 2018r artysta wydał nowy singiel “Use Me”, który był zapowiedzią kolejnego solowego albumu. Premiera najnowszego dzieła artysty – płyty ” Wah Gwaan?!” planowana jest na maj 2019r. Jak zapowiada Shaggy będzie to 12  piosenek w znanym, charakterystycznym dla niego stylu.  Artysta podkreśla, że chce tworzyć muzykę, która jest dla każdego bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wykształcenie. Bujający rytm z wysp, błyskotliwa gra słów i popowe melodie to coś do czego może odnieść się każdy słuchacz. Mówiąc o przesłaniu płyty Shaggy podkreśla, że jej treścią jest “Bądź z kimś, kto uczyni cię lepszym”.
“Każdy chciałby być z kimś kto go motywuje i inspiruje, w przeciwnym razie czuje się przegrany. Nikt nie chce być przegranym, dlatego daj się wkorzystać dobrej miłości by być lepszym”- tłumaczy przesłanie singla “Use me”.

Shaggy utożsamiany jest z muzyką, która przynosi słuchaczom radość. Teraz, może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, świat potrzebuje pozytywnych przekazów oraz nadziei na przyszłość.

Dodaj komentarz