Anna Guzik

Śpiewająca aktorka związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. W roku 2020 ukazała sie jej płyta z piosenkami dla dzieci.

1999 - ukończyła PWST we Wrocławiu.

Na scenie teatralnej zadebiutowała rolą Matty w Czyż nie dobija się koni?. W roku 2000 otrzymała Laur Dembowskiego.

2002 - debiut filmowy w Krugerandach Wojciecha Nowaka. Popularność zdobyła grając w takich serialach jak Bao-Bab, czyli zielono mi, Na Wspólnej czy Hela w opałach. Potem utrwalając ją m.in. w Agentkach, Hotelu 52, Ojcu Mateuszu i wielu innych produkcjach.

2006 - triumf w telwwizyjnym show Taniec z Gwiazdami.

W 2020 roku ukazała się płyta Nocą wszystko gra z kołysankami dla dzieci. Znalazło się na niej 11 utworów do słów Jacka Bończyka. Kompozytorem i aranżerem jest bielszczanin Krzysztof Maciejowski.

Chcieliśmy wraz z zaprzyjaźnionymi twórcami stworzyć materiał, który będzie wyciszał, uspokajał oraz niósł radość, nie tylko najmłodszym słuchaczom, ale również ich rodzicom. Marzyło nam się, żeby płyta była różnorodna – znalazły się na niej kołysanki, bajki i piosenki, które z powodzeniem mogą być grane w wieczornych audycjach muzycznych - mówi Anna Guzik w wywiadzie dla dziennika Zachodniego.

Ta bajka jest dużym skrótem pewnej historii, ale jest prawdziwa. Trzecia kołysanka, którą poznałam i śpiewałam potem moim dziewczynkom, pochodzi ze spektaklu „Singielka 2, czyli Matka Polka”, którego autorem i reżyserem jest Jacek Bończyk, zaś Krzysztof Maciejowski - kompozytorem i aranżerem. To właśnie stamtąd pochodzi „Kołysanka”, która zainspirowała nas do nagrania tej płyty. Materiał powstawał bez pośpiechu - Jacek pisał teksty, Krzysztof komponował i przygotowywał muzyczną przestrzeń, a ja chodziłam z tymi utworami, ubierając je powoli w moje własne emocje i interpretacje. Chcieliśmy, aby powstało coś wyjątkowego. Dla dzieci i rodziców. Mamy nadzieję, że to się udało i, że dacie się zaczarować płycie „Nocą wszystko gra”, w którą włożyliśmy mnóstwo serca i marzeń.

Dodaj komentarz