Wujek Stefan Pospolity

Wujek  Stefan Pospolity to zespół który powstał w 1979 roku. "Kręciło nas ostre brzmienie gitar, inspirowała nas muzyka BLACK SABBATH I amerykańskich kapel jak GRAND FUNK RAILROAD czy TED NUGENT."

Po kilkuletniej przygodzie z różnymi zespołami, których skład ulegał co jakiś czas naturalnym zmianom końcem 1979 roku Adam Dudziński założył kapelę WUJEK STEFAN POSPOLITY...i zaczęła się zabawa.
Zespół tworzyli
"DUDEK" Adam Dudziński- gitara,
  Andrzej Dudzinski-bas 
oraz "PUDEL"Andrzej Janik- bębny,
-  to oficjalny pierwszy skład zespołu.
 
Po roku,  za "PUDLA" na bębny wskoczył Jurek Zabrzański, który ostatni raz zagrał na ROCKOSZU w 1982r.
W 83r. dołączyli  Piotrek i Maciek Sokołowscy-  bębny, i druga gitara.
 
W tym czasie współpracował z zespołem Grzegorz Bury z którym Adam zarejestrował jeden kawałek instrumentalny pianino, gitara.
Grzesiu  organizował  "granie" w różnych miejscach, jednym z nich było pamiętne  Planetarium, pózniej Piątawka na VII Zorze.
Zagrali tam kilka razy przy przepełnionej sali,  to był prawdziwy "czad", kiedy Andrzej basista zaśpiewał swoją kompozycję, jak "Leży na meblach z JAFAMEG-u". 
W 83r. WSP zagrał na przeglądzie zespołów młodzieżowych w Krakowie, a dokładnie  w Nowej Hucie w  Domu Kultury. Później grali jeszcze jakiś czas także w bielskich klubach.
Zabawa trwała do lat dziewięćdziesiątych z przerwami ale było to już raczej granie w studio, wtedy dołączył do nich Leszek Fijak na gitarze, co przyniosło kilka nagranych kawałków demo.
ROCKOSZ 82

info Klub WIDOK

 
Druga połowa Lat 70' tych to  czas,  gdzie pograć można było jedynie w dzielnicowych domach kultury,  klubach zakładowych jak "Włókniarz" czy osiedlowych jak  "Widok"
Tam były dostępne  instrumenty i wzmacniacze.Wielu z nas zaczynało swą muzyczną przygodę w Klubie Widok. Tam były stworzone najlepsze warunki
do głośnego grania dla naśladowców zachodnich kapel. Brzdękaliśmy na gitarach, byłe szybciej, byle głośniej. Tam spotykała się prawie cała ekipa grających wówczas chłopaków z okolicznych osiedli Bielska, głównie z Widoku, Grażyny, Skośnej i beskidzkiego.
Grali wszyscy ze wszystkimi jeżeli tylko pozwalał czas i wolna sala. Początkowo grało się covery, trochę muzyki rozrywkowej i tanecznej.
Tam były organizowane imprezy i przeglądy muzyczne.  Przychodzili chłopaki z innych klubów i kapel posłuchać, pogadać. Tam tworzyły się przyszłe składy zespołów.
/Adam Dudziński/
 
 

Dodaj komentarz