Marian Kasprzyk - pięściarz

Bielski mistrz boksu - Marian Kasprzyk. Złoty medalista olimpijski. Najwybitniejszy żyjący polski bokser

Bielski mistrz boksu - Marian Kasprzyk.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie (1960) wywalczył brązowy medal. W Tokio (1964) zdobył złoty medal.

W latach 1961 - 1964 był zdyskwalifikowany (początkowo dożywotnio, potem karę złagodzono) ze względu na skazanie na karę więzienia za udział w bójce. Karę uchylono krótko przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, na które Kasprzyk pojechał (i wygrał) po zaciętej rywalizacji z Leszkiem Drogoszem. Ten fragment życiorysu Kasprzyka został sfabularyzowany w filmie Bokser  w reżyserii Juliana Dziedziny. W roli głównej wystąpił Daniel Olbrychski.

Marian Kasprzyk - bielszczanin, złoty medalista olimpijski z Tokio (1964) i młodzi karatecy z KSA Atemi Bielsko-Biała - Mateusz Tomiczek i Bartosz Mączka. Trening pokazowy nagrany 14 października 2017 roku na zawodach Polish Open WKF w Bielsku-Białej. Mistrz ma 78 lat i wciąż niesamowite, kocie ruchy.
Interesujesz się sportami walki - koniecznie wejdź na profil FB Polska Unia Karate

Trzykrotny Olimpijczyk. Złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Tokio (1964). Legenda polskiego i bielskiego pięściarstwa. Człowiek pogodny i do dziś udzielający się w bielskim środowisku sportowym. W czasach bokserskiej kariery towarzyszyło mu wiele dykteryjek i anegdotek. Jedno z powiedzeń głosiło, że "gdy Marian uderzy pięścią w czyjeś czoło, tam włosy już nie urosną..." W słowach tych kryło się wiele prawdy, bowiem ciosy Mariana Kasprzyka należały do najmocniejszych i przekonało się o tym wielu pięściarzy, lądujących po nokaucie na deskach ringu.

 

 

Dodaj komentarz